Integrované operační středisko – Krajské ředitelství policie Pardubického kraje

Integrované operační středisko - Krajské ředitelství policie Pardubického kraje

V rámci projektu došlo k pořízení nové technologie pro operační středisko Policie Pardubického kraje, umožňující zajistit kvalitnější informace z tísňových hovorů, vyšší účinnost operačního řízení a rychlejší nasazování sil a prostředků. Pomocí nasazení moderních informačních a komunikačních technologií je tímto zajištěna vyšší úroveň propojení základních složek IZS.

Každý ze sloužících operačních důstojníků má před sebou tři monitory. Možná to zní překvapivě, ale na jejich pracovních místech není žádný telefon. Vše je totiž zajištěno digitálně. Na velkoplošných obrazovkách pak mohou policisté sledovat záběry z různých aktuálních událostí.

Přínosy projektu:

  • nové technologie pro operační řízení
  • kvalitnější informace z tísňových hovorů
  • zajištění vyšší úroveň interoperabilitu základních složek IZS

Informace o projektu:

Programové období: 2007-2013
Region: Pardubický kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 6 Integrovaný operační program
Příjemce: Krajské ředitelství policie Pardubického kraje
Registrační číslo: CZ.1.06/3.4.00/11.07557
Zahájení projektu: 1. 7. 2010
Ukončení projektu: 30. 11. 2015
Téma projektu: Integrovaný záchranný systém

Schválené finanční prostředky:

Výše dotace EU: 24 583 417,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 4 338 251,00 Kč

Celková částka: 28 921 668,00 Kč

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Hlasuj pro nejužitečnější projekt, odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj dvoudenní vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz

Soutěž o VIP vstupenky na LétoFest

Odpověz na tři kvízové otázky a vyhraj VIP vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Prostředky z evropských fondů směřují na potřeby regionů EU v sedmiletých programových obdobích. Jak se nazývá politika EU, která se snaží vyrovnávat rozdíly mezi vyspělými a méně vyspělými zeměmi a regiony EU?

Každý projekt podpořený z evropských fondů musí garantovat tzv. dobu udržitelnosti. Jedná se o období, kdy by měl být schopen fungovat i po jeho dokončení. Jaká je nejčastější doba udržitelnosti u projektů financovaných z fondů EU?

Podpora z evropských fondů pomohla i záchranářům a hasičům. Věděl/a byste, kolik objektů sloužících složkám Integrovaného záchranného systému se podařilo vybudovat nebo modernizovat s pomocí evropských fondů v období 2007-2013?


 

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz