Modernizace výzkumně-diagnostické laboratoře HIV/AIDS a infekční imunologie

Soutěž s fondy EU

Cílem projektu bylo zlepšit podmínky pro vědeckou činnost, a to prostřednictvím pořízení technického vybavení výzkumně-diagnostické laboratoře HIV/AIDS a infekční imunologie při klinice infekčních, tropických a parazitárních nemocí Fakultní nemocnice Na Bulovce, která zajišťuje jako jediné zdravotnické zařízení na území hl.m. Prahy velkou část klinického výzkumu a rutinní péče u vybraných infekčních nemocí.

Návrh projektu reflektoval zvýšenou potřebu klinického výzkumu infekčních chorob včetně HIV/AIDS, virových hepatitid a bakteriální sepse i zlepšení základního imunologického monitoringu pacientů s těmito infekcemi.

Přínosy projektu:

  • pořízení technického vybavení výzkumně-diagnostické laboratoře HIV/AIDS
  • zlepšení podmínek pro vědeckou činnost
  • kvalitnější a rychlejší diagnostika pacientů

Informace o projektu:

Programové období: 2007-2013
Region: Hlavní město Praha
Evropský fond: ERDF
Operační program: 16 OP Praha Konkurenceschopnost
Příjemce: Fakultní nemocnice Na Bulovce
Registrační číslo: CZ.2.16/3.1.00/22160
Zahájení projektu: 1. 11. 2009
Ukončení projektu: 31. 8. 2010
Téma projektu: Výzkum

Schválené finanční prostředky:

Výše dotace EU: 11 552 020,20 Kč
Veřejné zdroje ČR: 2 038 590,00 Kč

Celková částka: 13 590 610,00 Kč

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Hlasuj pro nejužitečnější projekt, odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj dvoudenní vstupenky na libovolný hudební festival Léto fest 2019 v ČR dle vlastního výběru.

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz

Soutěž o VIP vstupenky na LétoFest

Odpověz na tři kvízové otázky a vyhraj VIP vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Každý projekt podpořený z evropských fondů musí garantovat tzv. dobu udržitelnosti. Jedná se o období, kdy by měl být schopen fungovat i po jeho dokončení. Jaká je nejčastější doba udržitelnosti u projektů financovaných z fondů EU?

Evropské fondy podporují celou řadu oblastí, jako je například zdravotnictví, doprava, vzdělávání nebo výzkum. Věděl/a byste, kolik projektů se podařilo realizovat s podporou evropských fondů od roku 2004?

Evropské fondy umožňují členským státům budovat mimo jiné dopravní infrastrukturu. Odhadnete kolik km silnic a dálnic bylo postaveno nebo modernizováno z fondů EU v předchozím programovém období 2007-2013?


 

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz