Národní informační systém integrovaného záchranného systému

Soutěž s fondy EU

Příjem tísňových volání je v ČR zajišťován operačními středisky základních složek IZS. Mezi složkami IZS byla omezená možnost výměny nebo sdílení informací a zároveň nebylo možné sdílet informace zobrazované na mapových podkladech.

Cílem projektu tedy bylo zefektivnit příjem volání a zajistit výměnu informací o vyslaných silách a prostředcích na místo události. Díky rychlejšímu zásahu přispěl projekt ke snížení škod na životech, zdraví a majetku cílových skupin – občanů, ekonomických subjektů a návštěvníků ČR, a snížení následků na životním prostředí.

Projekt vybudoval jednotnou systémovou a technologickou platformu pro příjem tísňového volání a výměnu operačních dat základních složek IZS. Díky projektu se zlepšila vzájemná koordinace a interoperabilita těchto složek při příjmu tísňových volání a vysílání sil a prostředků k mimořádným událostem.

Přínosy projektu:

  • efektivnější příjem volání a zajištění výměny informací
  • snížení škod na životech, zdraví a majetku
  • jednotná systémová a technologická platforma pro příjem tísňového volání

Informace o projektu:

Programové období: 2007-2013
Region: Hlavní město Praha
Evropský fond: ERDF
Operační program: 6 Integrovaný operační program
Příjemce: MINISTERSTVO VNITRA
Registrační číslo: CZ.1.06/3.4.00/11.07071
Zahájení projektu: 1. 1. 2008
Ukončení projektu: 31. 12. 2015
Téma projektu: Integrovaný záchranný systém

Schválené finanční prostředky:

Výše dotace EU: 283 084 435,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 49 956 080,00 Kč

Celková částka: 333 040 515,00 Kč

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Hlasuj pro nejužitečnější projekt, odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj dvoudenní vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz

Soutěž o VIP vstupenky na LétoFest

Odpověz na tři kvízové otázky a vyhraj VIP vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Co znamená zkratka ESIF?

Evropské fondy umožňují členským státům budovat mimo jiné dopravní infrastrukturu. Odhadnete kolik km silnic a dálnic bylo postaveno nebo modernizováno z fondů EU v předchozím programovém období 2007-2013?

Z evropských fondů je financováno mnoho oblastí. Jednou z nich je oprava a rekonstrukce historických památek. Kolik si myslíte, že se jich už podařilo za přispění EU opravit?


 

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz