Obnova vozového parku linky Brno – Břeclav – Olomouc

Soutěž s fondy EU

Nové vlakové jednotky, které díky prostředkům z fondů EU jezdí na meziregionální lince Brno-Břeclav-Olomouc jsou jednopodlažní a snadno průchodné.

Mezi základní vybavení interiéru patří klimatizace, uzavřený systém WC, prostory pro přepravu jízdních kol a kočárků a připojení k internetu.

Nákupem nových vozidel se zvýšila atraktivita železniční dopravy, komfort cestujících a zlepšily se podmínky přepravy handicapovaných osob.

Přínosy projektu:

  • kompletní náhrada vozového parku novými jednotkami
  • zvýšení atraktivity železniční dopravy
  • zlepšení komfortu cestujících a podmínek přepravy handicapovaných osob
  • podpora turistického ruchu

Informace o projektu:

Programové období: 2007-2013
Region: Jihomoravský kraj
Evropský fond: FS
Operační program: OP Doprava
Příjemce: České dráhy, a.s.
Registrační číslo: CZ.1.01/1.3.00/15.0561
Zahájení projektu: 25. 7. 2014
Ukončení projektu: 31. 12. 2015
Téma projektu: Doprava

Schválené finanční prostředky:

Výše dotace EU: 943 542 500,00 Kč
Veřejné zdroje ČR: 166 507 500,00 Kč

Celková částka: 1 110 050 000,00 Kč

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Hlasuj pro nejužitečnější projekt, odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj dvoudenní vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz

Soutěž o VIP vstupenky na LétoFest

Odpověz na tři kvízové otázky a vyhraj VIP vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Evropská unie spravuje několik fondů, z kterých přerozděluje prostředky členským státům s cílem zvýšit konkurenceschopnost jejich regionů. Věděl/a byste, kolik miliard korun má Česká republika v aktuálním programovém období 2014 -2020 k dispozici?

Prostředky z evropských fondů směřují na potřeby regionů EU v sedmiletých programových obdobích. Jak se nazývá politika EU, která se snaží vyrovnávat rozdíly mezi vyspělými a méně vyspělými zeměmi a regiony EU?

Evropská unie výrazně podporuje oblast vzdělávání, vědy a výzkumu a to nejen podporou stáží a studentských programů, jako je například Erasmus, ale i investicemi do budování vědecko-výzkumných center excelence s nadregionálním významem. Věděl/a byste, kolik jich bylo s podporou evropských fondů vybudováno?


 

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz