Podbrdské muzeum s památníkem, galerií a expozicí historických automobilů

Soutěž s fondy EU

Projekt řešil přestavbu areálu bývalého podniku Agrostroj, který ukončil činnost v r. 1994. Projekt navrhl nové využití budov – z objektu bývalé administrativy byla vytvořena hlavní expozice Podbrdského muzea, galerie osobností, galerie řemesel, audiovizuální sál, menší výstavní prostory pro pořádání výstav, památník J.J. Ryby a České mše vánoční s hudebním sálem.

Menší výrobní hala je využita jako otevřená galerie s ochozem, v zázemí se nachází přednáškový sál. Přízemní výrobní hala, která je zčásti využita jako expozice historických automobilů, byla pouze zkultivována a upravena.

Činnost Podbrdského muzea se výrazně nezměnila, avšak došlo ke zkvalitnění výstavních prostor pro prezentace expozic a pořádání kulturních akcí. Došlo také ke zlepšení ochrany exponátů muzea

Přínosy projektu:

  • vytvořena hlavní expozice, galerie, audiovizuální sál, památník J.J. Ryby a České mše vánoční
  • zkvalitnění výstavních prostor pro prezentace expozic a pořádání kulturních akcí
  • zlepšení ochrany exponátů muzea

Informace o projektu:

Programové období: 2007-2013
Region: Středočeský kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 15 ROP NUTS II Střední Čechy
Příjemce: MĚSTO ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM
Registrační číslo: CZ.1.15/2.2.00/05.00111
Zahájení projektu: 1. 10. 2008
Ukončení projektu: 30. 5. 2010
Téma projektu: Cestovní ruch a volnočasové aktivity

Schválené finanční prostředky:

Výše dotace EU: 57 275 168,14 Kč
Veřejné zdroje ČR: 10 107 382,00 Kč

Celková částka: 67 382 550,00 Kč

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Hlasuj pro nejužitečnější projekt, odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj dvoudenní vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz

Soutěž o VIP vstupenky na LétoFest

Odpověz na tři kvízové otázky a vyhraj VIP vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Česká republika získala od roku 2004 z rozpočtu EU 1 307 miliard korun. Myslíte si, že je to více, nebo méně, než do společného unijního rozpočtu za stejnou dobu odvedla?

Podpora z evropských fondů pomohla i záchranářům a hasičům. Věděl/a byste, kolik objektů sloužících složkám Integrovaného záchranného systému se podařilo vybudovat nebo modernizovat s pomocí evropských fondů v období 2007-2013?

Evropské fondy podporují celou řadu oblastí, jako je například zdravotnictví, doprava, vzdělávání nebo výzkum. Věděl/a byste, kolik projektů se podařilo realizovat s podporou evropských fondů od roku 2004?


 

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz