Přístrojové vybavení iktového centra – Litomyšlská nemocnice, a.s.

Soutěž s fondy EU

Díky projektu došlu k nákupu přístrojového vybavení iktového centra zřízeného v rámci JIP neurologického oddělení Litomyšlské nemocnice. Iktové centrum je určeno pro pacienty s neurologickým onemocněním a z 80 % léčí zejména pacienty s akutní cévní mozkovou příhodou.

V rámci projektu došlo k obměně dosluhujícího stávajícího přístrojového vybavení a nákupu nových přístrojů tak, aby byl plněn požadavek kvalitativního standardu technického přístrojového vybavení v rámci sítě iktových center.

V české populaci je nejčastější příčinou úmrtí kardiovaskulární onemocnění, druhou pak onemocnění akutní cévní mozkovou příhodou. Směřování pacienta s akutní cévní mozkovou příhodou rovnou do speciálně vybaveného pracoviště, iktového centra, zásadně ovlivní úspěšnost jeho záchrany i následnou kvalitu jeho života. Úspěšné dokončení modernizace vybavení iktového centra výrazně zvýšilo kvalitu poskytované péče pacientům nemocnice, a přispělo tak k udržení zdraví celé české populace.

Přínosy projektu:

  • modernizace vybavení iktového centra
  • zvýšení úrovně kvality, bezpečnosti a efektivity péče o pacienty
  • směřování pacienta s cévní mozkovou příhodou přímo do speciálně vybaveného pracoviště

Informace o projektu:

Programové období: 2007-2013
Region: Pardubický kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 6 Integrovaný operační program
Příjemce: Litomyšlská nemocnice, a.s.
Registrační číslo: CZ.1.06/3.2.01/08.07637
Zahájení projektu: 1. 1. 2012
Ukončení projektu: 30. 6. 2014
Téma projektu: Integrovaný záchranný systém

Schválené finanční prostředky:

Výše dotace EU: 15 641 440,46 Kč
Veřejné zdroje ČR: 2 760 254,00 Kč

Celková částka: 18 401 694,00 Kč

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Hlasuj pro nejužitečnější projekt, odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj dvoudenní vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz

Soutěž o VIP vstupenky na LétoFest

Odpověz na tři kvízové otázky a vyhraj VIP vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Co znamená zkratka ESIF?

Evropské fondy podporují celou řadu oblastí, jako je například zdravotnictví, doprava, vzdělávání nebo výzkum. Věděl/a byste, kolik projektů se podařilo realizovat s podporou evropských fondů od roku 2004?

Česká republika získala od roku 2004 z rozpočtu EU 1 307 miliard korun. Myslíte si, že je to více, nebo méně, než do společného unijního rozpočtu za stejnou dobu odvedla?


 

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz