Stavební obnova a modernizace zámku Lešná u Valašského Meziříčí

Soutěž s fondy EU

Projekt stavební obnovy a modernizace zámku Lešná u Valašského Meziříčí řešil vnitřní stavební úpravy kulturní památky (omítky, podlahy, restaurátorské práce) s cílem zvýšit atraktivitu území Valašska pro cestovní ruch.

Realizací projektu došlo ke stavebním úpravám a restaurátorským pracím celých vnitřních prostor zámku na úrovni prvního a druhého nadzemního podlaží zámku, které vedou ke zpřístupnění zámku veřejnosti.

Realizací projektu došlo k vytvoření vhodných podmínek pro instalaci čtyř nových stálých zámeckých expozic. Došlo také k vytvoření 3 nových pracovních míst.

Přínosy projektu:

  • stavební úpravy vnitřních prostor zámku
  • vytvoření 4 stálých zámeckých expozic
  • zvýšení atraktivity území Valašska
  • zvýšení turistického ruchu

Informace o projektu:

Programové období: 2007-2013
Region: Zlínský kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 12 ROP NUTS II Střední Morava
Příjemce: Muzeum regionu Valašsko, příspěvková organizace
Registrační číslo: CZ.1.12/3.2.00/17.00907
Zahájení projektu: 1. 11. 2010
Ukončení projektu: 31. 10. 2011
Téma projektu: Cestovní ruch a volnočasové aktivity

Schválené finanční prostředky:

Výše dotace EU: 23 365 325,34 Kč
Veřejné zdroje ČR: 6 299 076,00 Kč

Celková částka: 29 664 401,00 Kč

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Vyhrajte vstupenky na LétoFest 2019

Hlasuj pro nejužitečnější projekt, odpověz na jednoduchou otázku a vyhraj dvoudenní vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz

Soutěž o VIP vstupenky na LétoFest

Odpověz na tři kvízové otázky a vyhraj VIP vstupenky na putovní hudební festival LétoFest 2019 ve městě dle vlastního výběru.

Každý projekt podpořený z evropských fondů musí garantovat tzv. dobu udržitelnosti. Jedná se o období, kdy by měl být schopen fungovat i po jeho dokončení. Jaká je nejčastější doba udržitelnosti u projektů financovaných z fondů EU?

Z evropských fondů je financováno mnoho oblastí. Jednou z nich je oprava a rekonstrukce historických památek. Kolik si myslíte, že se jich už podařilo za přispění EU opravit?

Podpora z evropských fondů pomohla i záchranářům a hasičům. Věděl/a byste, kolik objektů sloužících složkám Integrovaného záchranného systému se podařilo vybudovat nebo modernizovat s pomocí evropských fondů v období 2007-2013?


 

Nápovědu k soutěžním otázkám naleznete www.dotaceEU.cz